شادمهر عقیلی

  • 18 تک آهنگ
  • 0 آلبوم
  • 1 موزیک ویدیو
شادمهر عقیلی

شادمهر عقیلی زاده ی 7 بهمن 1351 از تهران است که علاوه بر خواندن، در آهنگسازی، تنظیم ، ترانه سرایی و بازیگری نیز تبهر دارد. فرزند آخر خانواده ای 7 نفره که از کودکی با دیدن ساز های موسیقی به آنها علاقه نشان میداد. توانست در هنرستان موسیقی تحصیل کرده و در سنین بالاتر به صدا و سیما راه پیدا کند. در آنجا با خشایار اعتمادی و علیرضا عصار آشنا شد و اولین آلبوم خود را به صورت بی کلام در قالب تنظیمی جدید از آثار قدیمی را منتشر کند. پس از آن در دو آلبوم گروهی “فصل آشنایی” و “نازنین” به همراه سایر خوانندگان حضور پیدا کرد. قدم بعدی برای شادمهر انتشار آلبومی با کلام و مستقل بود که با همکاری بهروز صفاریان به خوبی از عهده ی این کار برآمد و آلبوم “مسافر” متولد” شد. این آلبوم با استقبال عمومی بسیار خوبی روبرو شد و از جمله پرفروش ترین آلبوم های دهه ی 70 محسوب میشود.

اواخر سال 1378 است و شادمهر که اکنون به خوبی بر سر زبان ها افتاده به دنبال خلق اثریست جاودانه میباشد. البته در این مسیر موانعی مانند مجوز نگرفتن بسیاری از شعر ها بر سر راه او قرار گرفت که او را مجبور به بازخوانی بسیاری از ترانه های آلبوم کرد اما  در نهایت موفق شد پرفروش ترین آلبوم تاریخ موسیقی ایران یعنی “دهاتی” را خلق کند. تیراژ این البوم 2.5 میلیون نسخه بود که در پانزدهمین سالگرد انتشار آن فیسبوک شادمهر  تیراژ این آلبوم را 10 میلیون نسخه اعلام کرد. در همان سال آلبوم بعدی شادمهر به نام “مشق سکوت” که بیت های بی کلام آلبوم “مسافر” بودند منتشر شد.

پس از موفقیت آلبوم دهاتی نوبت به آلبوم “پر پرواز” رسید. این آلبوم در واقع موسیقی متن فیام سینمایی با همین نام است که محمدرضا چرافعلی و شادمهر به صورت مشترک ساخته شده. این فیلم روایت کننده ی داستان خواننده ایست که نمیتواند مجوز بگیرد و در نهایت تصمیم دارد از ایران مهاجرت کند. پس از انتشار این آلبوم شادمهر ایران را به مقصد کانادا و سپس ایالت متحده ترک کرد.

آلبوم هایی که شادمهر پس از مهاجرت خود تا به امروز منتشر کرده عبارتند از :

1381: خیالی نیست – 1382:  آدم‌فروش – 1385: پاپ کورن – 1388:  تقدیر – 1391: طرفدار – 1395:  تجربه کن – 1396:  تصویر

آهنگ های شادمهر عقیلی

عضویت در سایت

code